MIILUX YÜKSEK MUKAVEMETLİ ÇELİK ÜRETİM A.Ş.

05354543000 05354543*** göster
pelin.gokalp@miilux.com.tr
İş İlanları - 0

Şirket Hakkında

Miilux Oy ısıl işlem çeliklerinin üretimi konusunda uzmanlaşmış Finlandiyalı bir üretim şirketidir ve çoğunluk hisseleri Şubat 2019’da OYAK tarafından satın alınmıştır. %100 hissedarı Miilux Oy olan MIILUX YÜKSEK MUKAVEMETLİ ÇELİK ÜRETİM A.Ş. (Miilux), 28 Mayıs 2019’da, Manisa OSB’de ısıl işlem çelikleri üretmek üzere kurulmuştur.

Türkiye’de mevcut durumda ısıl işlem görmüş ürünlerin tamamı yurt dışından karşılanmakta iken Miilux, ülkemizde ısıl işlem çeliklerinin üretilmesini sağlamakta, böylelikle tedarik sıkıntısından kaynaklanan dışa bağımlılığı önemli ölçüde azalmaktadır. Miilux, ülkemiz için stratejik öneme sahip ısıl işlem görmüş yüksek mukavemetli çeliklerin üretimini gerçekleştirerek; zırhlı araçlar, mayın ve balistik koruma gerektiren sistem üreticileri ile iş makineleri, inşaat, makine, madencilik, vb. sektörlere gereken komponent ve levhaları rekabetçi koşullarla ve hızlı teslimat süreleriyle temin edebilmektedir.

Miilux Türkiye tesislerinde; ısıl işlem ve su verme hattı, soğuk doğrultma hattı, temperleme fırını, kumlama-boyama, lazer kesim makineleri bulunmaktadır.

Fotoğraflar

Be the first to review “MIILUX YÜKSEK MUKAVEMETLİ ÇELİK ÜRETİM A.Ş.”

Your Rating for this listing