Alper Altın

Metalurji ve Malzeme Mühendisi
21/01/1999

Aday Hakkında

Yaratıcı, takım çalışmasına yatkın ve disiplinli özelliklerim nedeniyle görevim için elimden gelenin en iyisini yapacağımdan şüphem yoktur. Şirketinize yapacağım katkıları ve şirketinizden edineceğim değerli bilgileri sabırsızlıkla bekliyorum.

Location

Eğitim

Ü
Üniversite 2018-2023
Celal Bayar Üniversitesi

Metalurji ve Malzeme Mühendisliği

İş Deneyimi

A
Accell Bisiklet ( Metal Kalite Kontrol ) 30.10.2022 - 16.06.2023
Accell Bisiklet Sanayi ve Tic A.Ş

Bisikletlerin kadroları ve metal komponentlerinin giriş kalite kontrolleri, üretim faaliyetleri sırasında tespit edilen sorunları, çelik kadroların üretim proses kalite kontrolleri, kalite kontrol personellerinin kullandığı kontroller için oluşturulan formlar, kontrollerin iyileştirilmesi veya kolaylaştırılması için kontrol formlarının değiştirilmesi, maddeler eklenmesi, gerekli olduğu durumda ölçümler için yeni mastar tasarlanması ve bilgilerin dokümante edilmesi. Tedarik edilen ya da üretilen parçaların ret-okey durumları, üretim, depolama, taşıma ya da tedarikçi sebepli hurdaya ayrılan kadroların verilerinin tutulması, bu gibi durumlarda alınacak aksiyonların belirlenmesi ve sistem içerisinde (QDMS) açılması. İç ve dış (yurtdışı tedarikçi) şikâyet, geribildirim yazışmaların (OUTLOOK) hazırlanması ve takibi. Üretim öncesi numune bölümünde fark edilen sorunların kontrolü ve üretimin devamlılığı için gereken görsel ve teknik resme dayalı ölçümsel kontrollerin sağlanması.

T
Tor Demir (Üretim) 21.06.2022 - 23.07.2022
Tor Demir Metal Ürünleri A.Ş

Stajyer üretim mühendisi olarak sac metal sektöründe bulundum. Birçok farklı departmanda gözlem yapma fırsatım oldu. Öncelikli amacım, sac çizimleri, kesme/büküm ve son ürün test işlemlerini incelemek, ayrıca kalite ve üretim bölümlerini gözlemlemekti . Bu sayede bir malzeme mühendisinin nasıl çalıştığını deneyimledim

Sertifikalar ve Belgeler

İ
İngilizce 2019
Pearson Assured Gold Certificated