Akın Tataylak

Metalurji ve Malzeme Mühendisi
01/01/2000

Aday Hakkında

Merhabalar. Dokuz Eylül Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği mezunuyum. İzmir Demir Çelik Sanayi ve Ege Seramik firmalarında stajlarımı başarıyla tamamladım. Yoğun iş temposuna alışkın, iş ahlakı iyi olan biriyim. Teorik olarak Kum kalıba döküm,  Katılaşma termodinamiği , Döküm teknolojisi , Dökme demirler , Kimyasal Metalurji , Metalografi ve Mikroyapı analizlerine çok iyi derecede hakimim. Hazırlık okudum B2 seviyesinde bitirdim. Teknik ingilizce seviyem ileridir. AutoCAD ve SolidWorks yeteneğim iyi düzeydedir. Firmanızda uygun pozisyon bulunması halinde çalışmak isterim. İzmirde ikamet etmekteyim. Askerliğim 2 yıl tecillidir. Geri dönüşünüzü  bekliyorum. Teşekkür ederim

Location

Eğitim

M
Metalurji ve Malzeme Mühendisi 09.09.2023 Mezuniyet
Dokuz Eylül Üniversitesi

Bölümümü büyük sorumluluklar alarak başarıyla 4 senede bitirdim.

İş Deneyimi

S
Stajyer Mühendis Temmuz 2023 - Ağustos 2023
İzmir Demir Çelik

Hurda Sahası: Hurdaların sınıflandırılması , Sepet hazırlama , Hurda seçimi gibi konularda bilgi sahibi oldum. Ark Ocağı: Brülör sistemi , Arklanma bölgesi , Devirme , Ekektrod değişimi , Manipulator(ROBOX) sistemi , Hurda ergitmek için gereken enerji ve zaman hakkında bilgi sahibi oldum. Pota Ocağı: LF1 , LF2 Kimyasal analiz yorumlama , Karbon argon takviyesi hakkında detaylı bilgi sahibi oldum. Sürekli Döküm : Tandiş kontrolu , Zirkon hızları - Yol hızları , Kütükte meydana gelen katılaşma hataları , Döküm için gerekli sıcaklıklar hakkında bilgi sahibi oldum Refrakter : Pota örümü , EAO tabanında mevcut olan refrakter malzemelerin özellikleri , EBT temizliği , Fırın etek tamiri hakkında bilgi sahibi oldum.

S
Stajyer Mühendis Eylül 2023 - Ekim 2023
Ege Seramik

Sır Hazırlama : Sır malzemesinin temel özellikleri , çeşitleri , Merdane tasarımları , optimum yoğunluk ve tortu değerlerini öğrendim. Masse Üretim : Hammaddenin işleyişinden preslere kadar olan kısmı gözlemledim. Spray Dryer cihazının çalışma prensibine hakim oldum. İşletme(Holler) : Bütün hollerde bulundum. Farklı fırın ve Preslerin , Aplikasyon yöntemlerinin işleyişini detaylı olarak gözlemledim. Baskı makinelerinin çalışma prensibi ve bakımı hakkında deneyim kazandım. Rektifiyeli ürünlerin paketlenmesine kadar olan kısım da bulundum. Kimya Lab : Hammaddenin ve boyaların kimyasal analizleri , standarta karşı kıyası , gereken bütün karakterizasyon yöntemlerini uyguladım ve öğrendim. ARGE : Sır malzemelerinin Tortu , Viskozite , Yoğunluk değerlerini ölçtüm. Reçete hazırladım. Baskı makinelerinin bilgisayar üzerinden ton ayarlanması ve tasarımı değiştirme gibi konularda görev aldım. Kalite Kontrol : Bütün hatalı ürünlerin kalite değerlerine göre( caliber , shade ) ayrımını yaptım. Hem fiziksel hem kimyasal testleri kalite kontrolde uyguladım. Eğim analizi , takibi ve bunun nasıl önlenebileceği hakkında detaylı deneyim kazandım.