Sıla Karabulut

Elektrik Elektronik Mühendisi
01/07/1999

Aday Hakkında

Enerji sektöründe deneyimli Elektrik Elektronik Mühendisiyim. AYKA Yenilenebilir Enerji’de güneş enerjisi santralleri, enerji iletim hatları, AG/OG ve iç tesisat projeleri çizim ve hesaplamaları, proje kabul ve onay süreçleri üzerine çalışıyorum. GDZ Elektrik Dağıtım’da stajyer mühendis olarak Alçak Gerilim ve Orta Gerilim Elektrik Dağıtım Şebekeleri projeleri çizimi üzerinde çalıştım. Teleset Elektromekanik’teki staj dönemimde kablo demetleri paneli yapımı üzerine deneyim edindim. Pamukkale Üniversitesi’nde Elektrik Elektronik Mühendisliği lisans eğitimimi tamamladım; lisans tezi projemde Python ve Arduino ile Renk Sıralama 3 Eksenli Robotik Kol geliştirdim.

Eğitim ve çalışma hayatımda edindiğim bilgilerin ışığında kendimi geliştirmeye açığım. Analitik düşünce yapısına sahibim ve hızlı öğrenme yeteneğimle projeleri başarıyla yönetirim. Kişilik özelliklerim arasında problem çözme yeteneği, işbirliğine dayalı liderlik, detay odaklılık ve proaktif yaklaşım bulunmaktadır. Ekip çalışmalarına katkı sağlayan etkili iletişim becerilerimle, iş ortamında hızlı tempolu ve detaylı çalışmaları başarıyla sürdürebilirim.

Location

Eğitim

E
Elektrik Elektronik Mühendisliği 2018-2022
Pamukkale Üniversitesi

Bitirme Tezi Projemde Renk Gruplayan 3 Eksenli Robot Kol projesi gerçekleştirdim. Kamera ile ürünlerin renklerinin algılanması için Python programını kullandım. Projeyi Arduino Uno ile gerçekleştirdim.

İş Deneyimi

E
Elektrik Elektronik Mühendisi 02/2023 - Halen
AYKA Yenilenebilir Enerji Ve Mühendislik A.Ş.

Güneş enerji santralleri, AG/OG, iç tesisat ve ENH projelerini AutoCad üzerinde çizdim. Proje hesaplamalarını, keşfini, malzeme seçimini tamamladım. Malzeme listesi üzerinden piyasa fiyatlarına göre teklif alıp raporlarla satın alma birimine sundum. Çağrı mektubu sürecinden kabul sürecine kadar gerekli işlemleri yürüttüm. Kompanzasyon takibi, raporlaması ve gerekli koşullarda teknik ekip yönlendirme organizasyonlarını sağladım.

E
Elektrik Elektronik Mühendisliği Stajyeri 07/2022 - 09/2022
GDZ Elektrik Dağıtım A.Ş.

Elektrik dağıtım şebekesi projeleri üzerinde çalıştım. OG/AG projesini elde çizip malzeme metrajı, genel keşif, direk seçim listesi oluşturdum. Direk vektör hesabı, kanal hesabı, AG ve YG kısa devre hesabı, gerilim düşümü hesabı, trafo güç hesabı yaptım. b-Pro, DIALux ve AutoCad programları ile proje çizimini öğrendim.

E
Elektrik Elektronik Mühendisliği Stajyeri 07/2021 - 08/2021
Teleset Elektromekanik A.Ş.

Kablo gruplama panosunun AutoCad çiziminde, pano yapımında, panonun bakım/onarım aşamalarında çalıştım. Kablo grubu bağlantı testi için ölçüm aleti yapmayı öğrendim. Üretilen yeni ürün grupları için ürün ağacı oluşturdum.

Sertifikalar ve Belgeler

I
Introduction To Arduino 03/2019
IEEE CSCON kapsamında 3 gün boyunca alanında uzman eğitmenlerden Ardiuno programının eğitimi verildi.
C
C 11/2020
IEEE CSCON kapsamında online yürütülen C eğitimi programında sıfırdan orta düzeye C programlama dili hakkında çalışıldı.