ozzturk.muhammed

Enerji Sistemleri Mühendisi
13/07/1995

Aday Hakkında

Sektörde fabrikaların üretim, bakım ve kalite departmanlarında görevler aldım. Elektrik iletim ve dağıtımının ülke boyutunda nasıl organize edildiği, sistem işleyişleri ve oluşabilecek aksaklıklarda alınan aksiyonlar hakkında uzman kişiler tarafından eğitildim. Termodinamik sistemlerde enerji analizi, enerji verimliliği, yenilenebilir enerji kaynakları, mekanik tesisat, ısıtma, soğutma, iklimlendirme ve havalandırma sistemleri hakkında öğrenim dönemimde almış olduğum ve yapmış olduğum projeler ile tecrübe edindim.
Öğrenmeye ve araştırmaya meraklı biri olarak hem bulunduğum kuruma değer katıp hem de kendi teknik bilgi ve becerilerimi geliştirmeyi amaçlıyorum.

Location

Eğitim

2014-2020
Süleyman Demirel Üniversitesi

Enerji Sistemleri Mühendisliği

2009-2013
Manisa Anadolu Teknik Lisesi

İş Deneyimi

Haziran 2021 - Halen Çalışıyorum
Ege Mikron Boya Sanayi Ltd Şti -Üretim Sorumlusu

Yaş boya prosesi yapılan firmada, boya öncesi yapılan kumlama, zımparalama, taşlama hazırlıklarının kontrol edilip parçaların boyaya uygunluğunun tespit edilmesi , parçaların teknik resimlerinde yer alan yüzey kaplama prosesinin hangi kodlu boya olduğuna bakılıp boya hazırlama esnasında karışım oranlarını boya odası görevlisine bildirme, boya sonrası ölçüm raporlarının hazırlanıp müşteriye iletilmesi, parçalar boyanıp kalite kontrol onayından geçtikten sonra paketleme talimatlarına uyarak hazırlattırılıp müşteriye sevk işlemleri ,iş planlamalarının müşteri istekleri doğrultusunda sağlanması vb. görevlerde etkin rol alıyorum

Temmuz 2019 - Ocak 2020
Mosb Enerji Elektrik Üretim A.Ş.- Enerji Sistemleri Mühendisi

Mosb enerji santrali Manisa organize sanayi bölgesinin enerji ihtiyacını karşılamaktadır. Santral 7 gemi motoru, 3 gaz türbini, 1 buhar türbini ile elektrik ve egzoz gazlarının sıcaklığıyla doymuş buhar, sıcak su üretimi yapmaktadır. Bu staj sayesinde üniversite eğitimim boyunca derslerde teorik olarak öğrendiğim sistemleri Mosb enerji firmasında görme, tecrübe sahibi ve sistemi daha iyi şekilde öğrenme şansım oldu. Sistemdeki gaz motorlarının ve gaz türbinlerinin saatlik fiyat listelerine göre çalışıp çalışmayacağına, sistemin günlük olarak kar zarar durumlarını göre çözümleme yapabilmeyi öğrendim. Göp ve dgp işlemlerinde tecrübe sahibi oldum. Elektrik ticareti ve yönetimi iş alanında kendimi geliştirdim.

Temmuz 2019 - Ağustos 2019
Uzman Enerji Doğalgaz Isı Sistemleri

Uzman Enerji firmasında mekanik tesisat ısıtma iklimlendirme gibi iş kollarında çalışıp binaların doğalgaz ve kombi tesisatı yapımında ve proje çiziminde bilgilendirilip kendimi geliştirme şansım oldu.

Ağustos 2018 - Eylül 2018
Uzman Enerji Doğalgaz Isı Sistemleri

Uzman Enerji firmasında mekanik tesisat ısıtma iklimlendirme gibi iş kollarında çalışıp binaların doğalgaz ve kombi tesisatı yapımında ve proje çiziminde bilgilendirilip kendimi geliştirme şansım oldu.

Haziran 2018 - Ağustos 2018
İzmir Kalıp A.Ş.
Haziran 2012 - Ağustos 2012
Çelsan Ziraat Aletleri A.Ş.

Lise yaz stajımı Çelsan firmasında üretim departmanında yaptım. Firma ziraat aletlerinin kesici dişlilerinin üretimini yapmaktadır. Çelsan firmasın da talaşlı imalat yöntemleri (torna, freze, cnc) hakkında eğitilip uygulamalı olarak talaşlı imalat makinelerini kullanıp, üretim departmanında ki işleyiş hakkında tecrübe edindim.

Sertifikalar ve Belgeler

T
Teknik Resim 2021
Elginkan vakfının düzenlemiş olduğu 4 haftalık bu kursa katılım sağladım.
Z
Zaman Yönetimi 2021
Elginkan vakfının düzenlemiş olduğu 16 saatlik bu seminere katılım sağladım.
A
Abb Yeni Nesil Sürücüler ve Motorlar Semineri 2019
Abb firmasının 8 saatlik düzenlemiş olduğu bu seminere katılım sağladım.
Y
Yenilenebilir Enerji Kaynakları Semineri 2018
TurSEFF firmasının 8 saatlik düzenlemiş olduğu bu seminere katılım sağladım.
A
Alternatif Soğutucu Akışkanlar Semineri 2017
Süleyman Demirel Üniversitesinin düzenlemiş olduğu 3 saatlik bu seminere katılım sağladım.
D
Doğalgazda Enerji Performansı Semineri 2016
Süleyman Demirel Üniversitesinin düzenlemiş olduğu 3 saatlik bu seminere katılım sağladım.
M
Malzeme Kod Sistemlerinin Kurulması Ve Etkin Kullanılması İçin Çözümler 2015
Elginkan vakfının düzenlemiş olduğu 4 saatlik bu seminere katılım sağladım.
K
Kariyerde Başlangıç Semineri 2015
Süleyman Demirel Üniversitesinin düzenlemiş olduğu 2 saatlik bu seminere katılım sağladım.