Aday Hakkında

2016 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nü (%100 İngilizce) birincilikle kazandım. Aynı şekilde bölümümü okurken yüksek ortalamamdan dolayı para ödülü aldım. Bölümümü 5 sene, 1 senesi İngilizce hazırlık olarak tamamladım. Mezun olduktan kısa bir süre sonra çalışma hayatına atıldım. Genellikle iç mekan ve cephe tasarımları yapıp 3D programlarında görselleştirmelerini yapıyorum. Ayrıca iç mekan uygulamaları da yapıyorum. Restorasyon alanında ilgim olduğu için kısa bir süre de olsa bu işi deneyimleme şansım oldu. Ancak şuanda halen iç mekan üzerinde çalışmaktan daha çok zevk alıyorum ve bu iş üzerine yoğunlaşıyorum. Birden çok 3D görselleştirme programı kullanabiliyorum. Revit, Rhino, 3DMax, Cohoom, Sketchup, Lumion gibi programlarda tasarımlarımı yapıp müşterilerime sunuyorum. Ayrıca çalıştığım ofis aracılığıyla Amerika’dan gelen point cloud taramaları üzerinde çalışma şansım da oldu. Bu taramalar üzerinde mekanları 2D çizimlere Autocad üzerinden aktarma görevinde bulundum.

Location

Eğitim

L
Lisans 2021
Doğu Akdeniz Üniversitesi

LİSANS, GPA: 3.39 2016 yılında birincilikle kazandığım %100 İngilizce Mimarlık bölümünü, yine 2021 yılında dereceyle bitirdim. Başarılarımdan dolayı %100 burslu olarak okuduğum okulumdan başarı belgeleri ve maddi ödüller aldım. Öğrenim hayatım boyunca konut projeleri ve daha büyük metrekareli kompleks projelerde çalıştım. Eğitim hayatım boyunca üzerinde çalıştığım en büyük proje İzmir Alsancak'ta Eski Fuar Alanı'nın karşısında yer alan 25.500m²'lik karma kullanımlı bir projeydi. Autocad, Revit, Lumion, Sketchup, Cohoom ve Photoshop'u iyi düzeyde kullanabiliyorum. 3dmax ve Rhino'yu orta seviyede kullanabiliyorum.

O
Ortaöğretim 2016
Fatih Anadolu Lisesi

İş Deneyimi

M
Mimar Ekim 2021 - Haziran 2022
Eva Mimarlık

Bu ofiste çalışırken gerçekçi renderlar ve ruhsat projeleri üzerinde çalışma şansım oldu. Ayrıca İzüret firması ile anlaşması olan Büşra Şahan ile nokta bulutlarını da çizdim.

M
Mimar Haziran 2022 - Ekim 2022
İdea-M Mimarlık

Burada izmir Konak'ta yer alan Aya Fotini Kilisesi'nin röleve, restitüsyon, restorasyon projelerini çizdim. Ayrıca Manisa Gökkaya'da yer alan okul projesinin de restitüsyon ve restorasyon projeleri ve yaklaşık maliyet hesabını tamamladım.

M
Mimar Ekim 2022 - Şuan
Eva Mimarlık

Projelerin iç ve dış görselleştirmeleri üzerinde çalışıyorum. Ayrıca ruhsat projelerinin çizimi ve belediye takibinde görev alıyorum.

Sertifikalar ve Belgeler

İ
İmar Yönetmeliği ve Mevcut İmar Planı Belgesi 2022
Akademik Talks üzerinden aldığım eğitim sertifikam bulunmaktadır.
D
Dizayn Haftası Katılım Belgesi 2017-2018-2019
Doğu Akdeniz Üniversitesi tarafından düzenlenen dizayn haftası etkinliklerinde yaptığım çalışmalar sonucu aldığım belgelerdir.
Y
Yüksek Onur Belgeleri 2018-2019-2020-2021
Yüksek ortalamalarım sayesinde 8 dönem boyunca okulum tarafından verilen belgelerdir.