AHMET DURAN

Planlama ve ERP Proje Sorumlusu
23/11/1997

Aday Hakkında

Merhabalar,

İsmim Ahmet DURAN. 2021 Şubat ayında Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliğinden (%100 İngilizce) bölümünden mezun oldum. Lisans Tezimi Elektronik Tedarik uygulaması konusu üzerine istatistik analiz çalışması gerçekleştirdim.

Mezun olduktan sonra aldığım iyi mühendislik eğitimiyle istekli ve hevesli olduğum Tedarik Zinciri departmanlarında çalışmaya karar verdim . Bunun neticesinde 06.2021 tarihinde TRIMLINE INTERIORS şirketinin Balıkesir fabrikasında Üretim ve Malzeme Planlama Mühendisi olarak göreve başladım.

03.2023 tarihinden itibaren de Planlama ve ERP Proje sorumlusu olarak çalışıyorum. Bana bağlı olarak çalışan Üretim Planlama, Malzeme Planlama ve Lojistik birimlerinin kontrolünü sağlıyorum. Şu an için Üretim Planlarını oluşturmak, malzeme ihtiyaçlarının hesaplanması, Satın alma gerektiren ürünlerin takibini yapmak, Aylık ve yıllık raporların hazırlanması, sevk planlarının oluşturulması, lojistik süreçlerinin takibi gibi görevlerden sorumluyum.

Bunların dışında şirketin ERP Proje yöneticiliğini yapıyorum. Yazılım ekibiyle haftalık toplantılar yaparak kullanılan ERP Sistemin iyileştirilmesi, geliştirilmesi süreçlerini yönetiyorum.

 

Saygılarımla

Location

Eğitim

2015 - 2021
Yıldız Teknik Üniversitesi

İnşaat Mühendisliği (%100 İngilizce)

İş Deneyimi

Ü
Üretim ve Malzeme Planlama Mühendisi 06.2021 - 02.2023
Trimline

- Değişen talep ve ihtiyaçlarına göre veya üretimde oluşabilecek aksaklıklara göre üretim planında revizyon yapıp yayınlamak - Hammadde, yarı mamul stok seviyelerini izlemek ve üretim planları doğrultusunda malzeme ihtiyaç planlaması yapmak - Temini gerçekleşmesi gereken malzemeler için kısa ve uzun vadeli ihtiyaç ve beraberinde sevkiyat planlaması - Üretim emri oluşturmak ve sorumlu olduğu üretim hatlarını kapasite kullanım yönetimini sağlamak

P
Planlama ve ERP Proje Sorumlusu 03.2023 - 08.2023
Trimline

- Sorumlusu olduğum Planlama departmanında Üretim Planlama, Malzeme Planlama ve Lojistik birimlerinin kontrolünü sağlamak - Siparişleri üretim kapasitesini ve verimliliğini de dikkate alarak haftalık, aylık veya yıllık üretim planlamalarını yapmak ve yayınlamak - İhtiyacı olan tüm malzemelerin ihtiyaç analizlerinin, planlamalarının yapılması, tedarik temini ve sevk süreçlerinin takibi - Stok devir hızlarının takibi ve gerekli aksiyonların alınması, stok, tedarikçi sınıflandırma, stok seviyelerinin optimizasyonun sağlanması, - Siparişlerin, sözleşmelerdeki tedarik koşullarına göre teslimatının sağlanması için gerekli en uygun lojistik operasyonlarını planlamak, plan çerçevesinde yürütmek ve sonuçlandırmak, - Başta planlama, lojistik ve üretim olmak üzere tüm süreçlerde sürekli iyileştirme esasına göre verimlilik arttırıcı öneriler geliştirilmesi, yönetime sunulması ve realize edilmesi, - ERP süreci kapsamındaki sistem tasarımı, sistem analizi, test, entegrasyon vb. konularda şirket içi çalışmaları yönetmek, - ERP Sisteminin kurum içinde işlevselliğini arttıracak geliştirme ve iyileştirme faaliyetlerini gerçekleştirmek bunun için gerektiğinde danışman firma ile koordineli olarak çalışmak, - ERP Sisteminde yapılan tüm çalışmaları dokümante ederek periyodik olarak üst yöneticiye raporlamak.

Sertifikalar ve Belgeler

Ü
Üretim Yönetimi - İstanbul İşletme Enstitüsü
Z
Zaman Yönetimi ve İş Planlaması Eğitimi - SGS
Y
Yalın Üretim Sistemi - Yalın Eğitim Danışmanlık